Skip to content
Menu

Szkolenia ADV (Adventure)  Nie ma nic lepszego jak nauka jazdy z najlepszymi. Trenuj z mistrzem, Rafał Bracik! 

W sezonie 2024 nie będzie nudy z Karlikiem! Przygotowaliśmy nieco inną formę szkoleń ADV z doskonalenia jazdy w terenie. Przewidujemy od 3 do 5 spotkań, których formuła będzie następująca: Szkolenie z Mistrzem Polski + doskonalenie jazdy specjalnie zaplanowanymi trasami. W ofercie szkolenia 1,2, i 3 dniowe.  Szkolenia są dedykowane Wszystkim, od osób początkujących po osoby, które z motocyklami nie rozstają się nawet na minutę i na niejednym szkoleniu już były! Z myślą o Was i o oryginalnym charakterze naszych spotkań zatrudniliśmy jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych osób w kategorii ADV i Cross & Enduro w Polsce, poznajcie Rafała Bracika (więcej informacji poniżej). 

 Dla osób bardziej wymagających i chcących poczuć coś więcej, przewidzieliśmy coś wyjątkowego. Zainteresowane osoby będą mogły poczuć dreszczyk emocji i wziąć udział w zwodach Pucharu Polski jako uczestnik teamu rajdowego w zespole Rafała Bracika!  

Rafał Bracik, wielokrotny Mistrz Polski enduro, oraz wielokrotny medalista drużynowych mistrzostw świata Six Days Enduro.

Mistrz Polski, Mistrz Europy oraz V-ce Mistrz Świata. Wykwalifikowany instruktor sportów motocyklowych. Dzięki swojemu doświadczeniu przekazuje zdobytą wiedzę tym, którzy stawiają pierwsze kroki na motocyklu. Trenuje zawodników i w różnych kategoriach wiekowych. Specjalizuje się w doskonaleniu techniki jazdy na motocyklu ADV oraz Cross & Enduro.


Dzięki naszym szkoleniom znacząco wzrosną Twoje umiejętności panowania nad motocyklem. Poczujesz się o wiele pewniej podczas jazdy po drogach gruntowych, piachu i w przygodnym terenie. Nabyte umiejętności przydadzą się również podczas jazdy po asfalcie. Podczas zajęć przybliżymy Ci teorię jazdy, będziemy pracować nad prawidłowymi nawykami i odruchami oraz przeprowadzimy wiele praktycznych treningów.

Nauka jazdy enduro Adventure pozwala motocyklistom zwiększyć swoje umiejętności podróżowania po drogach gruntowych, a także przygodnym terenie. Zagadnienia, które wchodzą w zakres szkolenia dla początkujących to: technika i taktyka jazdy po drogach gruntowych i przygodnym terenie, przygotowanie do jazdy, ergonomiczne ustawienie motocykla, balans podczas podróżowania, nauka koordynacji oraz panowania nad masą i rozmiarami motocykla, nauka metod zwiększania przyczepności opon do podłoża, ćwiczenie skręcania, hamowania i przyspieszania, jazda po piaszczystym podłożu, podnoszenie motocykla, jazda po nawierzchniach takich jak: szuter, trawa, piach oraz przejażdżki Adventure. 

Informacje dla uczestnika

Prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby Twoje szkolenie przebiegło przyjemnie i efektywnie. Prosimy byś przyjechał na zajęcia najpóźniej o godzinie wskazanej poniżej. Umożliwi nam to sprawne przeprowadzenie rejestracji i odprawy. W trakcie szkolenia zapewniony jest obiad.

Zasady bezpieczeństwa
Rozpoczęcie kursu poprzedzi odprawa, na której wytłumaczmy organizację i zasady bezpieczeństwa.

Ubiór.

Wymagamy kompletnego stroju motocyklowego. Zabierz z sobą:

  1. Uczestnik (wymagany wygodny, kompletny ubiór motocyklowy).
  2. Motocykl przystosowany do jazdy w terenie (opony offroad lub szuter).
  3. Podstawowe narzędzia do obsługi swojego motocykla.
  4. Dodatkowe osłony gmole, paliwo na cały dzień jazdy.

Kask motocyklowy chroniący szczękę i posiadający atest EC 22-05. Nie musisz specjalnie na szkolenie kupować kasku enduro, wystarczy szosowy; kurtkę i spodnie motocyklowe z pełnym zestawem certyfikowanych ochraniaczy; rękawice motocyklowe. Najlepsze będą takie które zapewnią Ci swobodę ruchu palców i dobre czucie manetek; motocyklowe buty typu adventure.

Przygotowanie motocykla
Zamontuj gmole; zatankuj motocykl by mieć zapas paliwa na 200km; w szkoleniu możesz uczestniczyć motocyklem z automatyczną skrzynią biegów; w trakcie szkolenia pomożemy Ci ustawić motocykl do jazdy.

Zmiana terminu szkolenia
Jeśli z jakichś powodów nie możesz wziąć udziału w szkoleniu, nie musisz się martwić, że szkolenie przepadanie. Skontaktuj się z nami i przełożymy uczestnictwo na kolejną dostępną datę.

25.05.2024 Szkolenie jeden dzień Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy na motocyklu mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się motocyklem w terenie.

Cena 1 osoba – 799 zł brutto

W cenie: całodzienne szkolenie z instruktorem, obiad, testowanie motocykli 

 

Spotkamy się o 09:00 pod szlabanem wjazdowym na Teren Toru Poznań ul. Wyścigowa 3 62-081 Przeźmierowo. Przed wjazdem na tor zatankuj motocykl do pełna.

Program:
09.00 – 09.30 Odprawa, rozpoczęcie szkolenia
Przygotowywanie motocykli do szkolenia
Omówienie planu szkolenia
Krótka teoria, ustawienia motocykla, rozgrzewka
Zajęcia praktyczne:
Instruktorzy Rafał/Aleksander

09:30 – 13:30 Doskonalenie Techniki jazdy w terenie w zależności od wielkości grupy podział na dwie:

– Prawidłowa pozycja na motocyklu podczas jazdy
– Prawidłowe ruszanie, kontrola manetki gazu
– Hamowanie (prawidłowe użycie hamulca przód/tył/sprzęgło
– Balans
– Slalom
– Próba hamowania awaryjnego, pokonywanie ósemek

13:30 -14:30 Przerwa Obiadowa

14:30 – 16:00
Dalsza część szkolenia:
– Pokonywanie trudnych elementów
– Ruszanie motocyklem na wzniesieniu
– Prawidłowa pozycja na zjazdach
– Jazda w koleinie

16.30 – 17.30 Krótka wspólna przejażdżka typowo Endurowa w zróżnicowanym terenie w celu utrwalenia ćwiczonych elementów
17.30 – 18.00 Obsługa motocykli.
18.00 Koniec szkolenia

20-21.07.2024 Szkolenie dwa dni Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy na motocyklu mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się motocyklem w terenie.

Cena 1 os oba – 1299 zł brutto

W cenie: szkolenie z instruktorem, obiad, kolacja, nocleg ze śniadaniem, atrakcje, specjalnie przygotowane trasy przejazdowe.

 Dzień 1

Spotykamy się na parkingu przed wjazdem na TOR POZNAŃ (przed szlabanem) ul. Wyścigowa 3, 62-081 Przeźmierowo o godz: 09:00.

Szkolenie zaczynamy o 09:30 i potrwa do 16:30 z przerwą na obiad o godzinie. 13:30
Po zakończeniu części pierwszej udajemy się na dalszą część szkolenia. Doskonalimy nabyte umięjętności podczas wspólnego przejazdu ok. 50 km zaplanowanej trasy bocznymi drogami do Hotelu.

W hotelu zameldowanie w pokoju 2 os. ok 18:30. Od 19:00 zaczynamy wspólną kolacją z atrakcjami wieczornymi. Koniec wyznaczy ostatni aktywny uczestnik 😉

Dzień 2
Wstajemy, jemy późne śniadanie. Wymeldowujemy się i ruszamy w drogę powrotną do Poznania zaplanowaną trasą przez Dolinę Warty. Kończymy pod salonem Honda Karlik lub rozjeżdżamy się na trasie. Koniec planowany na 15:00.

Program:
09.00 – 09.30 Odprawa, rozpoczęcie szkolenia
Przygotowywanie motocykli do szkolenia
Omówienie planu szkolenia
Krótka teoria, ustawienia motocykla, rozgrzewka
Zajęcia praktyczne:
Instruktorzy Rafał/Aleksander

09:30 – 13:30 Doskonalenie Techniki jazdy w terenie w zależności od wielkości grupy podział na dwie:

– Prawidłowa pozycja na motocyklu podczas jazdy
– Prawidłowe ruszanie, kontrola manetki gazu
– Hamowanie (prawidłowe użycie hamulca przód/tył/sprzęgło
– Balans
– Slalom
– Próba hamowania awaryjnego, pokonywanie ósemek

13:30 -14:30 Przerwa Obiadowa

14:30 – 16:00
Dalsza część szkolenia:
– Pokonywanie trudnych elementów
– Ruszanie motocyklem na wzniesieniu
– Prawidłowa pozycja na zjazdach
– Jazda w koleinie

16.30 – 17.30 Krótka wspólna przejażdżka typowo Endurowa w zróżnicowanym terenie w celu utrwalenia ćwiczonych elementów
17.30 – 18.00 Obsługa motocykli.
18.00 Koniec szkolenia

15-17.08.2024 Szkolenie trzy dni Szkolenie ADV połączone z wycieczką motocyklową w rejon Kielc województwo Świętokrzyskie.

Cena 1 osoba – 1999 zł brutto

W cenie: szkolenie z instruktorem, obiad, 2x kolacja, 2x nocleg ze śniadaniem, atrakcje, specjalnie przygotowane trasy przejazdowe.

 

Startujemy 15.08. (czwartek)
Ruszamy 08:00 z parkingu pod salonem Honda Karlik. Jedziemy bocznymi trasami (drogi krajowe) 360 – 380 km w siodle. Po drodze robimy 2x przystanek na kawę oraz na obiad. Zaliczamy obowiazkowy punkt na mapie regionu łodzkiego, przez który będziemy przejeżdżać czyli „Kopalnię odkrywkową Bełchatów – Szczerców”. Następnie udajemy się do miejsca noclegowego.

W hotelu meldujemy się ok. 18:00. Robimy chwilę na odpoczynek i ruszamy na wspólną kolację z Rafałem Bracikiem, który wprowadzi nas w tajniki sobotniego szkoleina ale także opowie trochę o swojej pasji, zawodach czy przygotowaniach.

Drugiego dnia 16.08 (piątek)
Spotykamy się na śniadaniu o 09:00. O 10.00 ruszamy do „Jaskini Lwa” czyli miejsca w którym szkoli i sam ćwiczy Rafał.

Program:

09:30 – Wyruszamy do miejsca szkoleniowego ciekawą trasą dojazdową ok.30 km. W międzyczasie stajemy w kilku miejscach w celu wyjaśnienia kwestii poruszania się motocyklem w różnym terenie.

10:30 – Dojazd na miejsce TOR MX DĘBSKA WOLA (26-026 Morawica)

Omówienie planu
Szybki serwis motocykli zanim wjedziemy w wymagający teren 
– Zajęcia teoretyczne, omówienie prawidłowej pozycji na motocyklu podczas jazdy, przyspieszania, hamowania oraz skręcania
– Próba startu i hamowania w wyznaczonym miejscu
– Slalom i technika skręcania 

13:00 Przerwa na obiad 

14:00 – 17:00
– Pokonywania trudnych elementów (zjazd/ podjazd) (znaczne różnice wysokości)
– Jazda po trudnym odcinku specjalnym, analizowanie elementów, prawidłowa linia jazdy.

18:00 – 19:00 Powrót do hotelu
W drodze powrotnej zatrzymamy się w punkcie widokowym przy zamku w Chęcinach.

Około godziny 19:00 udajemy się na kolację w formie ogniska z napojami. Integracja przy muzyce i atrakcjach. Koniec wyznacza ostatnia osoba przy ognisku lub wschód słońca.09:30 – Wyruszamy do miejsca szkoleniowego ciekawą trasą dojazdową ok.30 km. W międzyczasie stajemy w kilku miejscach w celu wyjaśnienia kwestii poruszania się motocyklem w różnym terenie.

10:30 – Dojazd na miejsce TOR MX DĘBSKA WOLA (26-026 Morawica)

Omówienie planu
– Szybki serwis motocykli zanim wjedziemy w wymagający teren
– Zajęcia teoretyczne, omówienie prawidłowej pozycji na motocyklu podczas jazdy, przyspieszania, hamowania oraz skręcania
– Próba startu i hamowania w wyznaczonym miejscu
– Slalom i technika skręcania

 13:00 Przerwa na obiad

 14:00 – 17:00
– Pokonywania trudnych elementów (zjazd/ podjazd) (znaczne różnice wysokości)
– Jazda po trudnym odcinku specjalnym, analizowanie elementów, prawidłowa linia jazdy.

 18:00 – 19:00 Powrót do hotelu
W drodze powrotnej zatrzymamy się w punkcie widokowym przy zamku w Chęcinach. 

Około godziny 19:00 udajemy się na kolację w formie ogniska z napojami. Integracja przy muzyce i atrakcjach. Koniec wyznacza ostatnia osoba przy ognisku lub wschód słońca. 

Trzeci dzień 17.08 (sobota)
Powrót do Poznania. Po późnym śniadaniu wracamy na kołach zaplanowaną trasą do domu, podczas której zaplanowaliśmy 2 postoje na kawę i na obiad. Generalnie 400 km w siodle. Zatrzymujemy się zobaczyć największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce „Jeziorsko” z imponiujących rozmiarów tamą wodną. Drugi obowiązakowy punkt w drodze powrotnej, to przeprawa promowa na rzece Warcie (okolicy miejscowości Pyzdry). W Poznaniu meldujemy się ok. godziny 18:00-19:00

28.09.2024 Szkolenie jeden dzień Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy na motocyklu mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się motocyklem w terenie.

Cena 1 osoba – 799 zł brutto

W cenie:  CAŁODZIENNE SZKOLENIE Z INSTRUKTOREM, OBIAD, TESTOWANIE MOTOCYKLI 

 

Informacje dla uczestnika

Prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby Twoje szkolenie przebiegło przyjemnie i efektywnie. Prosimy byś przyjechał na zajęcia najpóźniej o godzinie wskazanej poniżej. Umożliwi nam to sprawne przeprowadzenie rejestracji i odprawy. W trakcie szkolenia zapewniony jest obiad.

Zasady bezpieczeństwa
Rozpoczęcie kursu poprzedzi odprawa, na której wytłumaczmy organizację i zasady bezpieczeństwa.

Ubiór.
Wymagamy kompletnego stroju motocyklowego. Zabierz z sobą:

  1. Uczestnik (wymagany wygodny, kompletny ubiór motocyklowy).
  2. Motocykl przystosowany do jazdy w terenie (opony offroad lub szuter).
  3. Podstawowe narzędzia do obsługi swojego motocykla.
  4. Dodatkowe osłony gmole, paliwo na cały dzień jazdy.

Kask motocyklowy chroniący szczękę i posiadający atest EC 22-05. Nie musisz specjalnie na szkolenie kupować kasku enduro, wystarczy szosowy; kurtkę i spodnie motocyklowe z pełnym zestawem certyfikowanych ochraniaczy; rękawice motocyklowe. Najlepsze będą takie które zapewnią Ci swobodę ruchu palców i dobre czucie manetek; motocyklowe buty typu adventure.

Przygotowanie motocykla
Zamontuj gmole; zatankuj motocykl by mieć zapas paliwa na 200km; w szkoleniu możesz uczestniczyć motocyklem z automatyczną skrzynią biegów; w trakcie szkolenia pomożemy Ci ustawić motocykl do jazdy.

Zmiana terminu szkolenia
Jeśli z jakichś powodów nie możesz wziąć udziału w szkoleniu, nie musisz się martwić, że szkolenie przepadanie. Skontaktuj się z nami i przełożymy uczestnictwo na kolejną dostępną datę.

Spotkamy się o 09:00 pod szlabanem wjazdowym na Teren Toru Poznań ul. Wyścigowa 3 62-081 Przeźmierowo. Przed wjazdem na tor zatankuj motocykl do pełna.

Program:
09.00 – 09.30 Odprawa, rozpoczęcie szkolenia
Przygotowywanie motocykli do szkolenia
Omówienie planu szkolenia
Krótka teoria, ustawienia motocykla, rozgrzewka
Zajęcia praktyczne:
Instruktorzy Rafał/Aleksander

09:30 – 13:30 Doskonalenie Techniki jazdy w terenie w zależności od wielkości grupy podział na dwie:

– Prawidłowa pozycja na motocyklu podczas jazdy
– Prawidłowe ruszanie, kontrola manetki gazu
– Hamowanie (prawidłowe użycie hamulca przód/tył/sprzęgło
– Balans
– Slalom
– Próba hamowania awaryjnego, pokonywanie ósemek

13:30 -14:30 Przerwa Obiadowa

14:30 – 16:00
Dalsza część szkolenia:
– Pokonywanie trudnych elementów
– Ruszanie motocyklem na wzniesieniu
– Prawidłowa pozycja na zjazdach
– Jazda w koleinie

16.30 – 17.30 Krótka wspólna przejażdżka typowo Endurowa w zróżnicowanym terenie w celu utrwalenia ćwiczonych elementów
17.30 – 18.00 Obsługa motocykli.
18.00 Koniec szkolenia