Skip to content
Menu

Szkolenia z jazdy na torze

Co w nowym sezonie 2024?

Rozwijamy nasz projekt doskonalenia jazdy drogowej i sportowej w bezpiecznych warunkach zamkniętego toru. W roku 2024 więcej uwagi będziemy poświęcać osobom, które pierwszy raz pojawią się na torze. Z myślą o nich przygotowaliśmy małe grupy szkoleniowe max. 5 os. na 1 trenera, co pozwoli pracować w jeszcze bezpieczniejszych warunkach i przekazać większą ilość wiedzy.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla motocyklistów poruszających się po mieście i drogach publicznych w tym także tych preferujących sportowy styl jazdy. Szkolenia na torze skierowane są do początkujących oraz bardziej doświadczonych motocyklistów, którzy chcą opanować podstawowe i zaawansowane techniki bezpiecznej jazdy.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Nie ma absolutnie żadnych ograniczeń odnośnie typu motocykla, jego pojemności czy wieku.
Pojazd musi być sprawny technicznie a dopuszczalny poziom hałasu emitowanego przez układ wydechowy nie może przekraczać 96 dB
*możesz także wypożyczyć motocykl na szkolenie (szczegóły u dealera Honda Karlik Motocykle lub pod linkiem: …. )

Jak przygotować się na szkolenie?

Przygotowując się na szkolenie pamiętaj, aby zabrać ze sobą: Kompletny certyfikowany motocyklowy ubiór ochronny (kask, kurtka, spodnie, rękawice, buty motocyklowe, ochraniacz kręgosłupa), prawo jazdy lub licencję sportową.

Jak przeprowadzane są szkolenia na torze?

Dużą uwagę przykładamy na prawidłową linię przejazdu. Nauczysz się jak „projektować” zakręty oraz jak prawidłowo patrzeć w zakręcie, aby unikać zagrożeń drogowych. Na etapie II i III poznasz zaawansowane techniki jazdy i nauczysz się panować nad motocyklem przy nieco większych prędkościach. Uczestników dzielimy na małe grupy szkoleniowe a do każdej przypisany jest trener, do którego będziesz mógł się zwrócić z pytaniem w każdym momencie trwającego szkolenia.

Miejsce?

Tor Poznań to na chwilę obecną jedyny tego typu obiekt w Polsce. Dzięki niemu w stolicy Wielkopolski rozgrywane są wyścigi motocyklowe oraz samochodowe na międzynarodowym poziomie i to właśnie Poznań jest wyścigową stolicą Polski. Poza działalnością sportową Tor Poznań to miejsce idealne do szkolenia kierowców. Dysponuje pełnym zabezpieczeniem technicznym, medycznym oraz sanitarnym. Jego długość to 4083 m, szerokość wynosi 12 m. Tor posiada homologację FIA i jest najszybszym tego typu obiektem w Polsce.

Co po szkoleniu?

Nasze szkolenia kończą się o 13.00 ale nie oznacza to, że musisz kończyć swój dzień z motocyklem na szkoleniu.
Zaplanuj sobie cały dzień na Torze Poznań i dołącz do Track Day Karlik!
Po szkoleniach możesz dalej szlifować swoje umiejętności podczas 5 sesji po 20 min (13.00 – 18:00). Zasady podobne jak na innych tego typu wydarzeniach. Dzielimy grupę osób na mniejsze według posiadanych umiejętności i jeździmy! Bawimy się przy tym mierząc swoje czasy okrążeń a nad wszystkim czuwają profesjonalni instruktorzy. Dodatkowo mamy przygotowanych „paparazzi” którzy zrobią Wam fantastyczne zdjęcia i będziecie mogli się tym pochwalić wśród znajomych.

Szkolenia poziomy

Program:

6.06.2024

0267

Jest to szkolenie ogólnorozwojowe przeznaczone zarówno dla początkujących jak i doświadczonych motocyklistów chcących świadomie i bezpiecznie rozwijać swoje umiejętności prowadzenia każdego rodzaju motocykla niemalże w każdych warunkach. Podstawowym elementem od którego powinniśmy rozpocząć doskonalenie techniki jazdy jest technika wzrokowa. Praca nad świadomym prowadzeniem maszyny wzrokiem pozwala zrozumieć odruchy oraz zachowanie naszego ciała podczas sytuacji niebezpiecznych i stresujących. Praca nad wzrokiem jest istotnym zagadnieniem zarówno wśród początkujących jak i profesjonalistów na najwyższym szczeblu kariery sportowej. Hasło, znane nawet dzieciom, “tam gdzie spojrzysz, tam pojedziesz” w prostocie swojego przekazu nazywane jest pierwszym przykazaniem motocyklistów. Forma szkolenia to połączenie teorii z praktyką. Teoria stanowi wstęp do zajęć praktycznych. Przed każdą sesją trener omawia zagadnienie, a następnie uczestnicy szkolenia wykonują zadane ćwiczenia podczas swojej sesji szkoleniowej.

W ramach tego programu:

• Pozycja na motocyklu – omówienie pozycji ze szczególnym uwzględnieniem błędów zagrażających bezpieczeństwu w jeździe
• Ergonomia – prawidłowa regulacja elementów sterujących motocyklem oraz ustawienie motocykla pod kątem wygody, kontroli i bezpieczeństwa
• Technika wzrokowa – obserwacja i analiza otoczenia podczas prowadzenia motocykla, zastosowanie widzenia peryferyjnego
• Planowanie i pokonywanie zakrętów z rozróżnieniem jazdy miejskiej, turystycznej i sportowej
• Optymalizacja toru jazdy podyktowana umiejętnościami motocyklisty oraz ograniczeniami wynikającymi z konstrukcji maszyny
• Linie oraz punkty przejazdu wynikające ze świadomego analizowania warunków występujących podczas jazdy motocyklem na różnych drogach oraz obiektach sportowych

Program:

24.07.2024

0241

Poziom II i III możesz realizować niezależnie od tego czy ukończyłeś wcześniejsze poziomy. Program jest dostosowany do każdego. To szkolenie ogólnorozwojowe z elementami jazdy sportowej. Dzięki zróżnicowaniu zakrętów i ogólnym charakterze szkolenia, uczestnicy mają możliwość trenowania i analizy poszczególnych faz zakrętu, a dodatkowo wypracowania prawidłowej pozycji na motocyklu i zdrowych nawyków pozwalających uniknąć sytuacji niebezpiecznych. Forma szkolenia to połączenie teorii z praktyką. Teoria stanowi wstęp do zajęć praktycznych. Przed każdą sesją trener omawia zagadnienie, a następnie uczestnicy szkolenia wykonują zadane ćwiczenia podczas swojej sesji szkoleniowej.

Program: Pozycja, Praca ciałem, Gaz

• Prawidłowa pozycja na motocyklu z uwzględnieniem warunków konstrukcyjnych maszyny
• Wykorzystanie masy ciała motocyklisty podczas prowadzenia motocykla
• Najbardziej efektywne sposoby zmiany kierunku jazdy uwzględniając warunki drogowe oraz konstrukcję motocykla
• Optymalizacja toru jazdy wynikająca z warunków oraz prędkości pokonywania zakrętu
• Dobór optymalnego toru jazdy, planowanie zakrętu
• Oswajanie ze stabilnym, głębokim pochyleniem motocykla
• Prawidłowa obsługa elementów sterujących motocyklem pozwalająca na dostosowanie odpowiedniej prędkości, przełożenia, toru jazdy oraz przechyłu motocykla do bezpiecznego i efektywnego pokonania najbliższego zakrętu
• Technika pracy gazem po ustabilizowaniu przechyłu

Program

21.08.2024

0058

Poziom II i III możesz realizować niezależnie od tego czy ukończyłeś wcześniejsze poziomy. Program jest dostosowany do każdego. To szkolenie ogólnorozwojowe z elementami jazdy sportowej. Poziom III koncentruje się na doskonaleniu techniki jazdy, wprowadzeniu zaawansowanych elementów prowadzenia motocykla i przygotowaniu uczestników do bardziej wymagających warunków jazdy. Forma szkolenia to połączenie teorii z praktyką. Teoria stanowi wstęp do zajęć praktycznych. Przed każdą sesją trener omawia zagadnienie, a następnie uczestnicy szkolenia wykonują zadane ćwiczenia podczas swojej sesji szkoleniowej.

Program: Praca Hamulcem i praca ciałem

• Dynamiczna pozycja jazdy – świadomy dobór pozycji na motocyklu z uwzględnieniem dynamiki jazdy
• Sterowanie ciałem przy niskich prędkościach • Sterowanie ciałem przy wyższych prędkościach
• Technika wzrokowa – odczytywanie zagrożeń i fiksacja wzroku przy wyższych prędkościach
• Technika precyzyjnego hamowania – opanowanie hamowania przy niskich prędkościach
• Technika precyzyjnego hamowania – opanowanie hamowania przy dużych prędkościach
• Hamowanie awaryjne (także podczas skręcania motocyklem)
• Hamowanie awaryjne z uwzględnieniem zmiany kierunku jazdy

Bilety na szkolenia

Bilet na 1 wydarzenie

999 zł

Obejmuje 1x Szkolenie:
plus zdjęcia i pomiar czasu w cenie

Karnet Szkolenia
na 2 wydarzenia

2499 zł

Obejmuje 2x Szkolenie:
plus zdjęcia i pomiar czasu w cenie

Karnet na Szkolenie
+ Track Day

1399 zł

Obejmuje 1x Track Day + 1x Szkolenie;
plus zdjęcia i pomiar czasu w cenie

Karnet na całość: Track Day
i Szkolenia motocyklowe

2499 zł

w sumie to aż 4 wydarzenia,
2x Track Day + 2x Szkolenie
plus zdjęcia i pomiar czasu w cenie

Zdjęcia indywidualne

20 zł

1 profesjonalne zdjęcie
Twojej jazdy

Zdjęcia indywidualne

50 zł

3 profesjonalne zdjęcia
Twojej jazdy

Nasi instruktorzy

Naszymi instruktorami są utytułowani zawodnicy i doświadczeni szkoleniowcy jazdy motocyklem. Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki pod okiem fachowców to ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej przedstawiamy instruktorów.

seweryn_gladyga1
seweryn_gladyga2

Seweryn Gładyga

Licencjonowany Instruktor Techniki i Nauki Jazdy, Zawodnik i Sędzia Sportów Motorowych, Trener, Koordynator ds. Motocykli na Autodromie Jastrząb 

Seweryn to jeden z czołowych instruktorów techniki jazdy w Polsce, ale jego pasja do motoryzacji sięga o wiele głębiej. Z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi, przekracza granice konwencjonalnych szkół jazdy, koncentrując się na budowaniu więzi z uczniami, tworzeniu bezpiecznego środowiska i wspieraniu ich w przekraczaniu granic. Od prowadzenia kursów techniki jazdy, treningów enduro i ADV, szkoleń dla dzieci, po organizację i prowadzenie szkoleń torowych czy turystyki motocyklowej po Hiszpanii, Seweryn nieustannie inspiruje innych i promuje bezpieczną, odpowiedzialną jazdę. Przez lata współpracował z różnymi akademiami jazdy, prowadził kursy dla organów ścigania, służb bezpieczeństwa i wojska. Oprócz bycia wykwalifikowanym instruktorem jazdy, jest też licencjonowanym zawodnikiem sportów motorowych.

Krzysztof Dzikowski

Profesjonalny Zawodnik MotoGymkhany i Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski

 

Krzysztof, zwany również „Dzikim”, to ikona motogymkhany i wyścigów motocyklowych w Polsce. Jego lista osiągnięć zawiera imponujące zwycięstwa i rekordy, a każde kolejne wyścigi są dla niego nową szansą na triumf. Od pierwszego miejsca w kategorii amatorów na zawodach Gymkhana GP do wielokrotnego tytułu Mistrza Polski w Gymkhana GP – Krzysztof jest niekwestionowanym mistrzem w swojej dziedzinie. Jego determinacja i zaangażowanie są inspiracją dla wszystkich fanów motoryzacji. Najważniejsze osiągnięcia:

• Zwycięzca w klasie Sport250, 2019 w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski

• II miejsce w klasie Stock Moto 3 (Sport250) 2018, w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski,

• Zwycięzca w klasie Youngtimer 500, 2017, w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski,

• III miejsce w klasie Youngtimer 500, 2016 w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski,

• Wicemistrz Europy EC Gymkhana 2015 (Holandia 2015),

• Pięciokrotnie z rzędu Mistrz Polski Gymkhana GP (2015, 2016, 2017, 2018, 2019)

• Wicemistrz Polski Gymkhana GP 2014

• Wielokrotny Rekordzista Polski GP8 (aktualnie 27,49 sek.)

krzysztof_dzikowski2
krzysztof_dzikowski1
maciej_sikora1
maciej_sikora2

Maciej Sikora

Instruktor Techniki Jazdy, Zawodnik Sportów Motorowych

 

Maciej to nie tylko utalentowany instruktor, ale także zdolny zawodnik, który zdobywa serca widzów na torach wyścigowych. Jego osiągnięcia w wyścigach motocyklowych są dowodem nie tylko na jego umiejętności za kierownicą, ale również na niezłomną determinację i poświęcenie. Maciej nieustannie dąży do doskonalenia swoich umiejętności, a jako instruktor dzieli się swoją pasją i wiedzą z entuzjastami motoryzacji na całym świecie. Posiada szerokie doświadczenie w szkoleniach grupowych jak i indywidualnych. 

Osiągnięcia:

• V-ce mistrz Pucharu Polski w Wyścigach Motocyklowych sezonu WMMP 2013, klasa Rookie 600 (z licencją B do Wyścigów Motocyklowych PZM)

• 7 x podium na 10 wyścigów sezonu

• 4 (lub 5) x Pole Position

• czynny i punktujący zawodnik Mistrzostw Strefowych w Motocrossie w Polsce w sezonach 2015 oraz 2016 (z licencją C do Motocrossu PZM)

• czynny i wygrywający (w klasie aut z napędem na 1 oś z silnikiem N/A do poj. 2.0) zawodnik imprez samochodowych Rally Sprint na torach: Tor Kielce, Tor Modlin, Autodrom Słomczyn, Tor Łódź

Mateusz Karszniewicz Gooral

Instruktor Techniki Jazdy, Zawodnik PRO w GymkhanaGP, Pasjonat Technicznej Jazdy na Motocyklu

Zawodnik GymkhanaGP. Jego przygoda z motoryzacją rozpoczęła się jako samouk, który poświęcał swój czas na doskonalenie umiejętności w panowaniu nad motocyklem. Gymkhana GP to dla Mateusza nie tylko sport, lecz przede wszystkim świetna zabawa i niezwykła możliwość doskonalenia umiejętności. Dzięki treningom w Gymkhanie uczysz się nie tylko skręcania, lecz także hamowania, przyspieszania i radzenia sobie z poślizgami i innymi sytuacjami na drodze. A wartość tego treningu jest nieoceniona – im więcej trenujesz, tym lepiej radzisz sobie na drodze, co przekłada się na bezpieczeństwo.

mateusz_karszniewicz1
mateusz_karszniewicz2
marzena_chrostek2
marzena_chrostek1

Marzena Chrostek 

Instruktorka Sportu, Zawodniczka Super Moto, Redaktorka i Influencerka, 

 

Marzena to nie tylko utalentowana zawodniczka, ale także inspirująca instruktorka i influencerka, która zmienia oblicze polskiej motoryzacji. Jej sukcesy na torze, w Pucharze Polski oraz jako założycielka szkoły jazdy dla dzieci Fabryka Mistrzów są dowodem na jej wszechstronne umiejętności i pasję do motoryzacji. Marzena przekracza granice tradycyjnych ról płciowych w świecie motoryzacji, inspirując kolejne pokolenia kobiet do podążania za swoimi marzeniami – w Pucharze Polski w 2017 roku Marzena zajęła 4. miejsce, startując swoim KTM EXC 450, jako jedyna kobieta – zawodniczka w stawce 21 mężczyzn. 

Tomasz Bezłada

Instruktor Techniki Jazdy, Zawodnik sportów motorowych

 

Tomasz to nie tylko doświadczony zawodnik, ale także oddany instruktor, który dzieli się swoją pasją i wiedzą z entuzjastami motoryzacji na każdym kroku. Jego przygoda z wyścigami rozpoczęła się w pucharze BMW CUP, ale szybko przerodziła się w udział w licznych pucharach i mistrzostwach Polski WMPP, gdzie zdobywał doświadczenie i umiejętności, które teraz przekazuje innym. Tomasz specjalizuje się w szkoleniach indywidualnych oraz prowadzeniu eventów motocyklowych, które realizuje na praktycznie wszystkich torach w Polsce.

tomasz_bezlada2
tomasz_bezlada1
lukasz_bednarz

Łukasz Bednarz

Instruktor Techniki Jazdy 

 

Łukasz to autorytet w branży motocyklowej, który dzięki 15-letniemu doświadczeniu zawodowemu doskonale rozumie zarówno dynamikę jazdy, jak i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jego szeroka wiedza obejmuje nie tylko aspekty techniczne, ale również fizjologię i motorykę człowieka oraz działanie stresu. Łukasz nie tylko szkoli w zakresie nauki jazdy, ale także organizuje szkolenia grupowe i indywidualne, oraz eventy motocyklowe na torach w Polsce i za granicą. Wielokrotnie organizował wyprawy do Rumunii, na Ukrainę, do Grecji (Peloponez), na Bałkany, do Hiszpanii,  Maroko, Gruzji, Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Członek kadry szkolącej sekcję motocyklową Policji w Polsce, ma na koncie szkolenie dla Wojska Polskiego, współpracuje z wieloma Ośrodkami Doskonalenia Techniki Jazdy. Jego zaangażowanie w doskonalenie techniki jazdy oraz promowanie bezpiecznej jazdy stanowi solidną podstawę dla wszystkich, którzy pragną stać się lepszymi kierowcami.